|
|
2 december 2011 - Jubileumboek vogelringstation Nebularia
2 december 2011 - In 2009 vierde VRS Nebularie haar 50 jarig jubileum. Het bereiken van deze mijlpaal was voor een aantal mensen binnen de stichting een mooie aanleiding om alle ontwikkelingen wat betreft ringactiviteiten van die laatste halve eeuw te verzamelen en op papier te zetten.
| Vinkenbaan Westenschouwen anno 1962 |
Vinkenbaan Westenschouwen anno 1962 |
In het tweede deel van het boekje wordt ingegaan op het resultaat van al het onderzoek naar vogels en verzamelde data uitgewerkt. We praten over bijna 200.000 vogels die in de afgelopen 50 jaar werden geringd. Een indrukwekkende reeks aan data. De geringde vogels werden teruggemeld vanuit bijna alle landen van Europa waaronder uithoeken zoals o.a. IJsland en Rusland. Ook kwamen terugmeldingen vanuit o.a. Algerije, Senegal, Gambia en uit Pretoria, Zuid-Afrika. De laatste betrof een boerenzwaluw die geringd werd op 17 september 1973 op een slaapplaats in de uiterwaarden van Lek en werd op 16 december in het zelfde jaar teruggemeld. De vogel had 9120 kilometer afgelegd, enkele reis! Meerdere soorten worden verder besproken en er zijn leuke overzichtskaarten gemaakt.
|
Terugmeldingen van visdiefjes die geringd werden in of net buiten de Krimperwaard |
Projecten in de Krimpenerwaard, zoals bijvoorbeeld CES, visdief en die van steenuilen komen vervolgens aanbod. Verder kunt u iets lezen over de cultuurhistorische waarde en oude gebruiken op een vinkenbaan. Als een van de laatste in Nederland vangen wij nog steeds op de meest traditionele manier. Ook de najaarstrek op de Kop van Schouwen komt aanbod. Het is duidelijk geworden dat de OSK (Stormvloedkering) invloed heeft op het trekgedrag van vinken. Natuurlijk kunt u ook iets lezen over bijzondere vangsten. Prachtige soorten, zoals de mongoolse pieper en maskergors voor Nederland. Beide nieuwe soorten voor Nederland. U maakt verder kennis met de mensen die binnen VRS Nebularia als vrijwilliger werkzaam zijn. Mocht u belangstelling hebben voor het boekje. Het is te koop en kost € 17,50. (excl. € 3,00 porto) U krijgt dan 136 pagina’s in kleur. U kunt het bestellen via Cor Oskam. Er is een beperkte oplage.
|
Cor Oskam
VRS Nebularia